Histeroskopi Ameliyatı

Histeroskopi rahim ağzı ve rahim boşluğunun vajinal yoldan rahim içerisine optik bir cihaz yerleştirilerek izlenmesidir. Bu işlem yapılırken kullanılan alet veya aletlere his... Devamı..


Laparoskopik Kist Ameliyatı

Özellikle laparoskopi hastanın karın boşluğuna kamera ile girilerek gözlenmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca diğer bir adı da kapalı ameliyat olarak da bilinmektedir. &Cced... Devamı..


Laparoskopik Rahim Alınmasi

Kapalı rahim ameliyatı yani, Laparoskopik histerektomi ilk kez 1989 yılında uygulanan, pek de genç sayılmayan bir ameliyat yöntemidir. Laparoskopi halk dilinde &rd... Devamı..


Ağrılı Adet ve Adet Düzensizlikleri

İlk görülen adetten menopoza kadar üremeye yönelik her ay tekrarlayan hormonal değişiklik ve adet kanaması ile karakterize, özellikle genital sistem olmak üzere t&uum... Devamı..


Yumurtalık Kistleri

Yumurtalıklar pelvis boşluğu içine yerleşmiş organlar olup doğumsal anomalilerden kansere kadar değişen çok çeşitli hastalıklara sahiptir. Yumurtalıkları büyü... Devamı..


Jinekolojik Kanserler Genel Bilgi

Endometrium kanseri, over kanseri ve serviks kanseri kadınlarda en sık görülen 3 jinekolojik kanserdir. Her 3 kanserde erken evrede yakalanırsa hastaların yaşam süreleri çok... Devamı..